Aga miks ma siis kolmanda raamatu välja andsin?
2016. aastal andsin ma välja oma esimese raamatu pealkirjaga „Maailma peal ripakil“. Toona olin kindel, et tulevikus ilmub ka teine raamat. Kui teine raamat sai viimaks välja antud, uuriti kolmanda kohta. Raputasin pead ja ütlesin, et vaevalt see kunagi juhtub. Aga kas sa näed – pean oma sõnu sööma! Neli aastat hiljem näeb ilmavalgust minu kolmas raamat, „Jälle maailma peal ripakil“ (tellida saab SIIN).
Äkki on „süüdi“ koroonaaeg? See, et ma ei saa normaalselt reisida ning paljud minu igapäevased tegevused ja meelelahutused on kadunud? Kodus olles on palju vaba aega. Ahjaa, muidugi, ma armastan lugeda reisiraamatuid ning küllap needki andsid oma tõuke kirjutamiseks. Jaanuari alguses ühel laupäevaõhtul sirvisin ma järjekordset reisiraamatut ning minuni jõudis arusaam: on aeg kolmas raamat välja anda. Tahan omi lugusid taas jagada.
Ootasin elukaaslase Steni koju, et talle oma mõttest rääkida. See on meie kodus tavapärane rütm, et mul tekib pidevalt erinevaid ideid ning tema on see filter, kes kiidab heaks või mitte. Annab tagasiside, kas võiks jätkata või ei. Naljakal kombel on tal peaaegu alati õigus. Viskan ikka nalja, et üldiselt peaks ju naisel alati õigus olema… tundub, et meie puhul nii ei ole.
„Muidugi kirjuta. See on lahe idee,“ andis Sten rohelise tule. Kui ta oleks öelnud, et ei ole mõtet, siis seda raamatut täna ei oleks.
Päriselt?! Nii lihtne ongi? Et kirjutan valmis, annan välja ja kõik?
Järgmiseks hommikuks oli mu entusiasm veidi tuhmunud. Leidsin mitmeid põhjuseid, miks ikka ei peaks seda tegema. Kuid minu alatine mõistusehääl Sten jäi endale ikka veel kindlaks: pane oma lood kirja.
Mõtisklesin, mis mind siis ikkagi takistab – tee aga arvuti lahti ja hakka kirjutama… Küsisin endalt, kas ma üldse oskan enam. Aga kuidas ei oska, kui minu töö ongi kirjutamine? Ja siis ma mõistsin: olen liiga mugavaks muutunud. Kardan riske võtta.
Mulle ei meeldinud see arusaam ning sain uue tõuke, et raamat valmis kirjutada. Hakkasin pihta… ning kirjutasin ja kirjutasin ja kirjutasin. Tulemus on õige pea poelettidel.
7 põhjust, miks Sa võiksid osta raamatu „Jälle maailma peal ripakil“:
Saad seigelda kodust lahkumata. Sul on võimalus käia koos minuga 14 riigis: Hiinas, Põhja-Koreas, Venemaal, Mongoolias, Tongal, Mehhikos, Belize’is, Dominical, Gruusias, Armeenias, Tšiilis, Brasiilias, Vietnamis ja Laoses. Lisaks tekstile aitavad pildid anda ettekujutuse lahedatest kohtadest ja sündmustest.
Selles raamatus pole kordagi mainitud sõna „koroonaviirus“.
Raamat on suurepärane suvine lugemine – läheb kiirelt ning hoogsalt. Ma ei jää ühestki kohast liiga pikalt jaurama.
See sobib ideaalselt ka koolilõpetajale kingituseks, sest inspireerib maailma avastama ja unistama.
Raamatute omamine on tore ning need tekitavad kodus õdusa tunde. Isegi kui sa ei loe neid uuesti, siis ajaviiteks on siiski tore sirvida. Näiteks minu kodus on hästi palju raamatuid.
Mulle ei meeldi, kui raamatud maksavad liiga palju. Seetõttu on „Jälle maailma peal ripakil“ hinnaks kõigest 12 eurot.
Kui soovid, siis kirjutan ka toreda pühenduse raamatusse.
Esita tellimus SIIN ning osta raamat „Jälle maailma peal ripakil“ endale või kingituseks!